Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Domowa apteczka dla niemowlaka

Podręczne specyfiki

Z każdym niepokojącym objawem u dziecka, które nie skończyło roczku – gorączką, kaszlem, biegunką, wymiotami czy skórnymi zmianami – musisz iść do pediatry. Ale czasem możesz bezpiecznie podać lek na przykład obniżający wieczorną wysoką gorączkę, a wizytę u lekarza zamówić następnego dnia.

Na wypadek odparzenia i rumienia pieluszkowego warto pod ręką mieć maść.

Fot. iStockphoto

Na wypadek odparzenia i rumienia pieluszkowego warto pod ręką mieć maść.

 

Przeziębienie - leki homeopatyczne – Oscillococcinum, krople L-52, witamina C w kroplach (Cebion, Cevikap czy Juvit C). W razie kataru krople do nosa do dłuższego stosowania: homeopatyczne Euphorbium w aerozolu i/ lub Nasivin soft 0,01 proc. lub Otrivin 0,05 proc. Przyda się też urządzenie do odciągania wydzieliny z noska typu Sopelek, Frida czy Marimer.

Ropiejące oczy w czasie infekcji wirusowej - roztwór soli fizjologicznej Natrium chloratum 0,9 proc. Można kupić pojedynczo kilka ampułek po 5 ml na przykład Gilbert czy Physiodose lub Oftarinol i oczywiście miękkie gaziki, na przykład typu Medicomp.

Kaszel (różnego pochodzenia) – syropy Stodal lub Drosetux, Prawoślazowy lub Malia Kaszel. Flegamina w kroplach (gdy kaszel zmieni się w mokry i zalegający) lub Ambrosol czy Mucosolvan.

Zaczerwienione, bolesne gardło – Tantum verde w aerozolu oraz leki homeopatyczne doustne Homeovox lub Hmeogene 9 oraz Corryzalia.

Biegunka – probiotyki typu Lacido baby czy Dicoflor 30 oraz Enterol, a także preparat elektrolitowy (chroniący przed odwodnieniem) np. Humana elektrolit (podobno najsmaczniejszy), orsalit lub Floridral, połączenie probiotyku z elektrolitem.

Zaparcia - syrop Alvia Zaparcia może być stosowana od 6. miesiąca życia dziecka, usuwa objawy towarzyszące zaparciom, takie jak: wzdęcia, ból brzucha, wyschnięty i zbity stolec wydalany z trudem

Na bolesne ząbkowanie – czopki Viburcol, paracetamol, ibufen oraz dodatkowo leki homeopatyczne dagomeg 44 lub Chamomilla 15 ch.

Odparzenia i rumień pieluszkowy – maść Bepanthen i/lub Sudecrem. Do pielęgnacji pupy mogą służyć maść linomag lub linomag z tlenkiem cynku, Ziajka przeciw odparzeniom, krem AA przeciwodparzeniom, Linoderm lub kremy – maście Alantan.

Ochrona przed słońcem – mimo że tak małego dziecka nie można wystawiać na słońce, to trzeba stosować kremy z filtrami chroniące przed odbitymi promieniami słonecznymi. Takich kremów jest niewiele. Polska Ziajka SPF 30 jest przeznaczona dla dzieci powyżej 1-go miesiąca życia, a Nivea Baby faktor 30 – od pierwszych dni życia.

 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • donnavito | 20-01-2015 13:28:08

    Apteczka malucha jest naprawde malenka, w przypadku leków warto trzymac wszystkie etykiety, żeby w razie co sprawdzac czy leki sie nie wykluczaja itp. i by na przyszłośc zapamiętac które leki sa naprawde dobre.
  • GabaBaba26 | 01-02-2015 21:16:59

    Gdy na świat przyszła moja pierworodna w domowej apteczce miałam jedynie paracetamol w czopkach- w razie ząbkowania, maść na odparzenia, roztwór izotoniczny do czyszczenia noska Marimer, aspirator oraz witaminę D dopiero kiedy córeczka była już większa i łapało ją jakieś przeziębienie apteczka powiększała się o odpowiednie syropki. Zakupiłam również inhalator
  • Melaniaa | 23-04-2015 01:07:42

    Ja zawsze czytam skład, kupują jakieś lekarstwa dla mojej córeczki. Zawsze mam pod ręką coś na odparzenia (raczej używam Sudocremu), na katar i gorączkę, no i jakiś preparat na wyżynające się ząbki - u mnie sprawdza się dobrze, a patrząc na skład widać że nie zaszkodzi dziecku
  • babeczka26 | 08-06-2015 21:08:07

    Ja na odparzenia używam bepanthen albo sudocrem, mam też w domu wodę morską do noska, maść majerankową w razie kataru, tamtum verde na ból gardła i syropy lipomal, prospan a przeciwgorączowo milifen - ibuprofen w syropku. Jeszcze nie podawałam mu antybiotyku, udawało nam się wyleczyć bez niego.

Poczytaj również

Warto zobaczyć

Rozszerzanie diety dziecka

Polecamy

Mleko matki najlepiej zastępują preparaty z mleka modyfikowanego.

Mleko modyfikowane

Najbardziej odpowiednie dla noworodka i niemowlaka jest karmienie mlekiem mamy do szóstego miesiąca życia, a przez następne sześć miesięcy kontynuowanie go i uzupełnianie diety (warzywa, zupki, kleiki, kaszki).

czytaj

Żeby żółtaczka fizjologiczna szybciej minęła, noworodek jest naświetlany w inkubatorze specjalnymi lampami.

Żółtaczka u noworodka. Przyczyny, objawy, powikłania

Żółtaczka noworodków nazywana jest fizjologiczną, co najlepiej wskazuje, że nie jest chorobą. Występuje z różnym nasileniem u około 70 proc. noworodków. Objawy żółtaczki noworodków to żółtawy kolor skóry i gałek ocznych u maluszka.

czytaj

Otyłość nie jest tylko problemem estetycznym. To choroba i przyczyna wielu innych poważnych chorób.

Otyłość brzuszna mężczyzn

Do pana zależy wybór. Albo będzie pan żył dłużej, ale musi się to wiązać się z pewnymi wyrzeczeniami (dieta, regularna aktywność fizyczna), albo będzie tak jak dotychczas (ciągły wzrost masy ciała, brak ruchu), a to może doprowadzić do inwalidztwa na...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj