Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jak uniknąć pojawienia się cellulitu w ciąży?

Twój Ekspert Medycyny Estetycznej

W czasie ciąży jest bardzo trudno uniknąć cellulitu. W organizmie przyszłej mamy zachodzi wiele zmian, m.in. hormonalne, ponadto nie ma możliwości wykonywania większości zabiegów ani forsownych ćwiczeń.

Lek. med. Maciej Rogala

Fot. Archiwum

Lek. med. Maciej Rogala

Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie odżywianie się. Oprócz tego można wspomóc się wykonywaniem ćwiczeń izometrycznych na urządzeniu huber – ćwiczenia te mogą wykonywać kobiety w ciąży. Wzmacniają one wszystkie mięśnie, dzięki czemu przyszła mama nie odczuwa bólów kręgosłupa i modeluje sylwetkę, utrzymuje się w dobrej kondycji bez zagrożenia dla zdrowia swojego i dziecka. Kolejnym zabiegiem jest endermologia – czyli masaż wykonywany specjalnym urządzeniem. Zabieg ten poprawia jędrność skóry, eliminuje cellulit, ma także właściwości drenujące, dzięki czemu usuwa często powstające w ciąży obrzęki.

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • andziula21 | 29-03-2012 16:29:36

    yhym
  • moniaijulka | 16-01-2015 00:32:58

    W czasie ciąży miałam okropny cellulit na udach, teraz mijają 2 miesiące po porodzie a on sam powoli znika, także nie ma co przeżywać drogie panie za pozbywanie się cellulitu lepiej wziąć się po ciąży niż w trakcie

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: uroda, SPA w Polsce, ćwiczenia, ciężarna

Polecamy

Spodnie dresowe dziecięce

Ulubione spodnie dzieci? Wiadomo, że dresy! Dzieci mają tu upodobania zbieżne z dorosłymi, którzy także preferują wygodę nade wszystko. Jakie modele spodni dresowych warto wybrać dla dzieciaków? Podpowiadamy!

czytaj

Mleko matki najlepiej zastępują preparaty z mleka modyfikowanego.

Mleko modyfikowane

Najbardziej odpowiednie dla noworodka i niemowlaka jest karmienie mlekiem mamy do szóstego miesiąca życia, a przez następne sześć miesięcy kontynuowanie go i uzupełnianie diety (warzywa, zupki, kleiki, kaszki).

czytaj

Gdy dziecko obficie się ślini, wkłada do buzi rączki lub przedmioty, to znak, że ząbkuje

Bolesne ząbkowanie. Najczęstsze objawy to płacz, gorączka, biegunka

Tak, jak nie ma sztywnej reguły, co do momentu pojawienia się pierwszego ząbka, tak nie ma wytłumaczenia dlaczego u jednych dzieci ząbki pojawiają się wcześniej, u innych później. Jedyną regułą, jaką sama zaobserwowałam, jest to, że rodzeństwu zęby...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj