Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jak powinien odżywiać się przyszły tata, żeby nie urósł mu brzuch?

Twój Ekspert od żywienia i diety

Z całą pewnością tycie jest niezdrowe i dotyczy także młodych tatusiów. Szczególnie muszą uważać ci, którzy są z rodzin obciążonych otyłością oraz ci, którzy z domu rodzinnego wynieśli złe nawyki żywieniowe, czyli jedzenie posiłków z nadmiarem tłuszczy i cukrów.

Dr n. med. Magdalena Białkowska

Fot. Archiwum prywatne

Dr n. med. Magdalena Białkowska

Skłonność do tycia zwiększa też nieracjonalne odżywianie się – jedzenie jednego lub dwóch posiłków, ale za to bardzo obfitych. Najlepiej, żeby przyszły tata odżywiał się podobnie do swojej ciężarnej partnerki – jadł pięć posiłków dziennie, ale lekkostrawnych i w małych ilościach.

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • kaczuszka001 | 30-09-2009 09:17:48

    a my z mężem nawzajem sie pilnujemy, żebyśmy w ciąży nie przytyli za dużo (co obserwowaliśmy kilkakrotnie wśród znajomych przyszłych ojców)
  • wojtaszek | 19-01-2015 20:17:29

    Przyszły tata powinien oprócz zdrowej diety uprawiać sport przynajmniej kilka razy w tygodniu, co pozwoli mu na utrzymanie prawidłowej masy ciała i dobrej kondycji która przyda się kiedy dziecko będzie już na świecie. Zawsze pojawienie się dziecka w domu jest motywacją aby coś zmienić, zadbać o siebie, żucić palenie , ponieważ wtedy robi się to nie tylko dla siebie ale i dla dziecka. Zdrowy tat...
  • donnavito | 20-01-2015 13:20:44

    Z drugiej strony dwa brzuchy w domu to zawsze raźniej

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Polecamy

Żaden z tzw. typowych objawów autystycznych sam w sobie nie przesądza o rozpoznaniu autyzmu u dziecka! Każde z tych zachowań lub kilka mogą epizodycznie pojawiać się w rozwoju zdrowego malucha.

Autyzm u dzieci. Pierwsze symptomy

O rozpoznawianiu autyzmu u małych dzieci rozmawiamy z Andrzejem Gardzielem, specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży

czytaj

W ostatnich latach nastąpił wzrost zachorowań na choroby alergiczne oczu.

Zapalenie spojówek u dziecka

Najczęstszą przyczyną wizyt dzieci u okulisty są zmiany zapalne powierzchni oka, w tym zapalenie spojówek. Dochodzi do niego, gdy do oka wnikną bakterie, wirusy, pył, dym, kurz czy kosmetyki. Choroba może mieć ostry lub łagodny przebieg, dlatego, gdy...

czytaj

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj